TikTok’tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

TikTok’tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

60
0
PAYLAŞ

TikTok’tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

TikTok’tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

TikTok’un ana şirketi ByteDance, bir blog gönderisinde, TikTok’un Çince versiyonu olan Douyin’de 14 yaşın altındaki kullanıcıların günde 40 dakika ile sınırlı olacağını söyledi.

TikTok'tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

Sosyal medyanın ve internetin gençler üzerindeki etkisi araştırılmaya devam ederken, Çin hükümeti bunu ele almak için şimdiden adımlar attı. Hükümete, geçen ay Çin’de çocukların çevrimiçi video oyunu zamanlarıyla ilgili düzenlemeler için çağrıda bulunan TikTok’un ana şirketi ByteDance’den destek geldi.

Şirket, TikTok’un Çince versiyonu olan Douyin’de çocukların kullanabileceği saatleri sınırladı. Uygulama, Çin hükümetinin küçük çocuklar için video oyunlarına erişim konusunda getirdiği yeni kısıtlamalara uyuyor.

14 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN KISITLI ERİŞİM

ByteDance, 14 yaşın altındaki gençlerin Douyin’e 06:00 – 22:00 saatleri arasında erişebileceğini ve uygulamayı bu pencerenin dışında kullanamayacaklarını söyledi. Kurallar, 14 yaşın altındaki gerçek adlara sahip doğrulanmış kullanıcılar için geçerlidir. Şirket, ebeveynleri çocuklarına gerçek ad doğrulama sürecini tamamlamaları ve yeni modu etkinleştirmeleri konusunda yardımcı olmaya teşvik etti.

Çin hükümeti, gençlerin internette geçirdikleri süreyi azaltmaya odaklandı. Geçen ay Ulusal Basın ve Yayın İdaresi, 18 yaşın altındaki Çinli vatandaşların yalnızca Cuma, hafta sonları ve tatil günlerinde 20.00’den 21.00’e kadar çevrimiçi oyun oynamasına izin veren yeni kurallar açıkladı. Yetkililer, kumar şirketlerine ve Douyin gibi platformlara, tüm kullanıcıları için gerçek ad tanımlaması kullanmalarını emretti.

ByteDance ayrıca ilginç popüler bilim deneyleri, müze ve galerilerdeki sergiler, ülkenin dört bir yanından güzel manzaralar ve tarihi bilgilerin açıklamaları gibi kullanıcılara eğitici içerikler sağlayacağını söyledi.

TikTok, kullanıcılarına zihinsel sağlık yardımı sağlıyor İlgini çekebilir TikTok, kullanıcılarına zihinsel sağlık yardımı sağlıyor TikTok Facebook'u devraldı İlgini çekebilir TikTok Facebook’u devraldı Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor İlgini çekebilir Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençler arasında depresyona neden oluyor

TikTok’tan 14 yaşın altındaki çocuklar için zaman sınırı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK