Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

55
0
PAYLAŞ

Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

ABD’de hem kripto para hem de vergi kanunu ile son gündemde olan Space X ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Time Dergisi tarafından “Yılın Kişisi” seçildi. Ünlü milyarderin derginin kapağında yer alması büyük tepkiyle karşılandı.

Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

300 milyar doların üzerinde serveti bulunan Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Time Dergisi tarafından Yılın Kişisi seçildi.

Başlıkları ve tercihleriyle “Yılın Kişisi” olarak adından söz ettiren Time dergisinin seçilmesi sansasyon yarattı. Musk, ABD’de gündeme gelen ve zenginler için vergiler, sendikalar ve Covid-19 ile ilgili açıklamalarıyla yanıt veren Yılın Kişisi seçildi.

Elon Musk’ın “Yılın Kişisi” seçilmesi büyük tepkiyle karşılandı.

Time editörleri Musk’ı “palyaço, dahi, vizyon sahibi, şovmen, sanayici” olarak yorumlarken, Musk’ın SpaceX, SolarCity ve Tesla gibi ilerici şirketler yarattığı tespit edildi. Ancak Musk’ın “milyarder vergisi” olarak da bilinen vergiye karşı çıkması son dönemde hararetli tartışmalara konu oldu.

Son yıllarda gelirlerindeki muazzam artışa rağmen Musk’ın çok düşük vergi ödemesi Amerikalılardan tepki çekerken, ABD’li Senatör Elizanbeth Warren, “Yılın Kişisi kararı vergi reformu ihtiyacını gösteriyor. “Yılın insanı, gerçekten vergi ödeyen ve herkesten geçinen biri olmamalı.”

Diğer taraftan, Clinton döneminde Çalışma Bakanı olarak görev yapan Robert Reich, “çalışanları sendikalıysa hisse senedi opsiyonlarını almakla tehdit eden bir kişi”nin Yılın Kişisi olduğunu söyledi.

DERGİDEN SAVUNMA

Öte yandan Musk, 2020 yılında Covid-19 ile ilgili bazı tweetler paylaştı. Musk, Covid-19’un ciddi bir hastalık olmadığını iddia etti ve büyük tepki gösterdi.

Twitter’da sadık bir kitleye sahip olan Musk, 66 milyon takipçisine verdiği kripto para teklifleriyle sık sık gündemdeydi.

Time dergisi ise kararın arkasında duracağını açıklayarak, “Bu yılı iyi ya da kötü etkileyen yılın isimlerini seçebiliriz” dedi.

Elon Musk'ın internet fenomeni olma planı İlgini çekebilir Elon Musk’ın internet fenomeni olma planı Elon Musk açıkladı: 2022'de insanlar beyin çipleri yerleştirebilecekler İlgini çekebilir Elon Musk açıkladı: 2022’de insanlar beyin çipleri yerleştirebilecekler Jack Dorsey'in ayrılışına kayıtsız kalmayan Elon Musk, Twitter'a koştu İlgini çekebilir Jack Dorsey’in ayrılışına kayıtsız kalmayan Elon Musk, Twitter’a koştu Twitter'ın yeni CEO'su Parag Agrawal, Antalya'yı dolaştı. İlgini çekebilir Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal, Antalya’yı dolaştı.

Time dergisinin Elon Musk kapağı ortalığı karıştırdı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK