Twitter’dan 809 milyon dolarlık teklif

Twitter’dan 809 milyon dolarlık teklif

75
0
PAYLAŞ

Twitter’dan 809 milyon dolarlık teklif

Twitter’dan 809 milyon dolarlık teklif

Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yatırımcıları tarafından açılan bir toplu dava için 809.5 milyon dolarlık uzlaşma teklifinde bulunduğunu söyledi.

Twitter'dan 809 milyon dolarlık teklif

Dava, Twitter’ın şirketin finansal olarak olduğundan daha sağlıklı görünmesini sağlamak için büyüme metrikleri konusunda yatırımcıları yanılttığını iddia etti. Ve sosyal medya platformu, 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasasını ihlal etmekle suçlandı.

Şikayet ayrıca Twitter’ın kullanıcı etkileşimini yatırımcılardan gizlemeye çalıştığını da gösteriyor. Davaya göre Twitter, 2014 yılında birincil kullanıcı etkileşimi metriğini raporlamayı durdurdu ve bu da analistlerin ve yatırımcıların şirketin büyümesini izlemesini zorlaştırdı.

Bu konu, Nisan 2015’te Twitter’a, şirketin yıllık menkul kıymetler başvurusunu yaptıktan sonra kullanıcı katılımı ve reklam hizmetlerindeki eğilimleri açıklamaya çalışmak için alternatif ölçümler sunmayı planlayıp planlamadığını soran Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun da dikkatine geldi.

Pazartesi günü önerilen anlaşmanın şartlarına göre Twitter, herhangi bir suistimal veya uygunsuz davranışı reddediyor. Nihai anlaşma için yargı onayı gerekiyor.

Ünlü modelden Twitter'a dava İlgini çekebilir Ünlü modelden Twitter’a dava Nicki Minaj'a Twitter Ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler içeren Tweetleriniz engellenmeyecek İlgini çekebilir Nicki Minaj’a Twitter Ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler içeren Tweetleriniz engellenmeyecek Twitter'ın ikinci çeyrek geliri 1,2 milyar dolar İlgini çekebilir Twitter’ın ikinci çeyrek geliri 1,2 milyar dolar

Twitter’dan 809 milyon dolarlık teklif

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK