Ünlü mankenden Twitter’a dava

Ünlü mankenden Twitter’a dava

55
0
PAYLAŞ

Ünlü modelden Twitter’a dava

Ünlü modelden Twitter’a dava

Amerikan spor dergisi Sports Illustrated Model Genevieve Morton, algoritmasını telif hakkı ihlaline katkıda bulunmakla suçlayarak Twitter’a 10 milyon dolarlık dava açtı.

Ünlü modelden Twitter'a dava

Bu ayın başlarında, ünlü model Genevieve Morton, şirketin yetkisiz hesaplar tarafından yayınlanan telif hakkıyla korunan materyallerini yavaş yavaş kaldırdığını iddia ederek federal mahkemede Twitter’a dava açtı. Morton en az 10 milyon dolar tazminat istedi.

Morton, “Teknoloji şirketleri ve sosyal medya platformları sanatçıların ve yaratıcıların yanında olmalı çünkü bu siteleri ilginç ve değerli kılıyor” dedi. Twitter’ın kendi önyargılarını empoze eden erkek mühendislerle akıllı kırpma araçları geliştirdiğini öğrendiğimde bu yeterliydi.”

SANIK OLARAK TWITTER VE TWEETDECK ZİYARETİ

3 Eylül’de açılan dava hem Twitter hem de TweetDeck’i suçladı. Ayrıca 2016 yılında Twitter tarafından satın alınan bir fotoğraf algoritması şirketi olan Magic Pony Technology de davalı olarak listeleniyor.

Morton’un avukatı Jennifer Holliday davaya ayrıntılı olarak girmeyi reddederken, Twitter’ın algoritma nedeniyle ilk kez dava edildiğini söyledi.

Twitter hesabı @genevievemorton olan modelin 80.000’den fazla takipçisi var. Morton, şikayetinde atıfta bulunmadığı @city_tits’ten telif hakkıyla korunan iki fotoğrafı izinsiz paylaştığını söyledi. Hesap o zamandan beri Twitter kurallarını ihlal ettiği için engellendi.

FOTOĞRAFLARIN KALDIRILMASI HAFTALAR ALIYOR

Morton, her iki fotoğraf için de devre dışı bırakma talebinde bulundu. Dava, fotoğraflardan birinin kaldırılmasının yaklaşık üç ay, diğerinin ise neredeyse beş hafta sürdüğünü söyledi.

@ city_tits gönderileri canlı olarak toplam 67 beğeni aldı. Dosyaya göre Morton, bu beğenilerin her biri için en az 150.000 dolar ve toplamda 10 milyon dolardan fazla tazminat talep etti.

Ancak Morton vakası, gerçek hasarın daha büyük olabileceğini gösteriyor. Dava, Twitter’ın bir gönderinin kaç kez görüntülendiğini göstermediği için söz konusu fotoğrafları kaç Twitter kullanıcısının gördüğünün belirsiz olduğunu söyledi.

Nicki Minaj'a Twitter Ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler içeren Tweetleriniz engellenmeyecek İlgini çekebilir Nicki Minaj’a Twitter Ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler içeren Tweetleriniz engellenmeyecek Algoritmalarında ırkçı ve cinsiyete özgü önyargıları düzeltenlere Twitter'dan ödül. İlgini çekebilir Algoritmalarında ırkçı ve cinsiyete özgü önyargıları düzeltenlere Twitter’dan ödül. Twitter'dan itiraf: İlgini çekebilir İtiraf on Twitter: “Birkaç sahte hesabı mavi tik ile işaretledik”

Dava Dolar Sosyal Medya Teknoloji Tweet Twitter

Ünlü modelden Twitter’a dava

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK