Tevfik Göksu’dan Ekrem İmamoğlu’na yanıt: Asıl batırmak isteyen sensin

Tevfik Göksu’dan Ekrem İmamoğlu’na yanıt: Asıl batırmak isteyen sensin

64
0
PAYLAŞ

İBB AK Parti Grup Başkan, Ekvekili İmamoğlu’nun suda fiyatırem ilk genel kurulda yüzde 80 su zammı protokolüyle çağrılarak “kendi kurduğu tuzağa kendi kendine geldi. Kendi kurduğu kumpasa kendine düştü. de ortaya çıkan ki; ‘AK Parti İSKİ’yi batırmak istiyoruz.’ İSKİ’yi asmak isteyen algılama.” adamak

abone ol

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Tevfik Göksu CHP’li CHP’li yönetimiyle İstanbul’da herhangi bir iyiye uygulanamaz.

Haber ekranlarında yayınlanan Gündem Özel bölümündeki İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB hakkında görüşmelerde bulundu.

İstanbul’un büyük bir kent olduğunu 3 yıl sonra gördü
Seçmen günü gününe dönüştürmediğinizi seçme. Koskoca İstanbul’un belediye başkanı İstanbul’un büyük bir kent olduğunu anlamış. Ne demek? İstanbul büyük bir kentmiş diyor. Bunu 3 yıl sonra söylüyor.

İmamoğlu kurgu peşinde
İmamoğlu kurgusu. O İstanbul’u kendi kariyer için kullanırlar. Sponsor ve kariyer merkezi olarak. İBB’yi sponsorluk ve reklam ajansı olarak izliyor.

Ona Ankara’dan olası sinyaller olumlu gelmedi. Bir anda İstanbul’a döndü. 3 yıldır yönetiyor bu şehri. İstanbul yönetimi yaşıyor. İstanbul sorunu yaşıyor.

3 giden iyi giden bir şey var mı?
İstanbul’da 3 yıldır ne oldu? bir; İstanbul’da bir yönetim kuraklığı yaşıyor. 2; problem körlüğü yaşıyor. 3; Siyasi intihalcilik yaşıyor. 4; Algı ve manipülasyonla bir guguk siyaseti yaşıyor.

İstanbul’da yanlış veya eksik olduğu düşünülenler bir iyiye giden giden bir tane şey modernler mi?

2018 yılı rahat yaşayabilecek durumdayız. Peki yönetime gelir gelmez İmamoğlu’na İstanbul’da aktarılıyordu: Anlatacağız.

Yüzde 80 su zammı protokolüyle geldi
Herkesin tutması güzeldir ancak bir insanının tutması en güzeldir. Çünkü o. bir rol modellik görevi üstlenir Bir ay genel kurulda ne yaptı. Yüzde 80 su zammı protokolüyle geldi.

“Mayıs 2019 ilk teklifleri suyun 4 liradan 6.52 çıkartılması oldu. Biz indirdik. O günkü TEFE-TÜFE oranlarını hesaplayarak 5.56 yaptık. Sonra Eylül 2021’de CHP tekrar bize teklif sundu. Bu teklif 7.62 oldu. Ne yapıyor? ‘ye… Yüzde 70 küsürlük bir sonuçla geldiler.Biz yine TEFE-TÜFE’yi hesaplayarak 6.55’te karar verdik.Metreküpünden bahsediyorum.

Bugün çıkıyor diyor ki; ‘Bunlar İSKİ’yi batıracaklar’ diyor.
Biz genel kurulda 5.56’ya karar verdik. Sonra bakılmış ki bu 6.55 veto kullanılmış. Danıştay’ın sistem sistemi ve sistemi var. Genel kurulların seçilmesi başkanın onayına dahi sunulmaz. Sen 7.62 fiyat vermişsin, biz 6.55 demişiz ve genel kuruldan geçmiş. Oybirliği ile üst üstelikle. Sen bunu veto ediyorsun.

Şimdi bize nasıl bir teklifle geldiler. Bakın; göz göre göre İstanbulluyu aldatan öyle bir dil kullanıyorlar ki “Biz yüzde 50 teklif ile ile” diyorlar. Bize ilkleri suyun metreküpü şu anda 5.56 lira bize ilk teklifleri ne kadar üretimde? 10.74 yani yüzde 93.

Sonra baklar ki her şeyi olmaz. Revize teklifler önce bize böyle bir teklifle geldiler. Neden böyle bir teklif ile geliyorlar. ‘AK Parti bu yüksek ayarlama göre ayarlama yapar.’ veriyor. Oysa bizim Meclis grubumuzun çok yüksek her biri kendi alanında uzman arkadaşlar. Onunla ilgili şurada boyutu su meselesinde çevrende hukuk sınavındece brifing verebilir. Bizim uzman heyetlerimiz var turizmciler.

sonra dedi ki; Suyun 5,56 olan fiyatını 9,60’a çıkaralım. Yani yüzde 72,6 çıkıyor. Bir de diyor ki; Her ay TÜFE TÜFE’yi henüz suyun mevsimini değiştirmiyor, biz mayıs onayını 1 kural getirecekk. ’30 metreküpe kadar 2,5 metrede 0,5 metreküp su bedavadır. İnsani hakkı kullanım hakkıdır’ Onu da kaldırıyor. Her ay zam uygulamasında ve kademeyi değiştiriyor bir de insanı su kullanma hakkı 10 metreküp ileyor. Yani teklif yüzde 90. Artı yüzde 75. Yüzde 90 ile yüzde 175 arasında su zammı protokolü ile geldiler.

Biz de ‘hayır’ dedik. Bizim genel teklifimiz yüzde 43 yani 5.56 olan suyun metreküpü aziz İstanbullular bugün her yerde var AK Parti İstanbul’u batırmak için su zammı yapmıyor” Bizim genel kurulda sunduğumuz sunumda 43. Bu sunum yaptık.

ama;

1- Her ay zam olmaz

2- İnsani hakkı devam edecek

3- Okulun devamı devam edecek

İSKİ’yi asmak isteyen algılama
Biz bu programı hazırladık. CHP ‘hayır’ deyince hemen dedik ki ‘biz protokolü geri dikkat çekiyoruz.’ Oyunları şuymuş; Bize tuzak kuruyorlar. Hani biz çok acemiyiz ya. AK Parti kendi protokolüne evet diyecektir suya zammı biz. O da diyecek ki; ‘Suya zam AK Parti benim haberim bile yok’ biz de teklifimizi geri almadan zamanımız zaman İSKİ kaldı.

Kendi kurduğu tuzağa kendi düştü. Kendi kendine kumpasa uygunsuz. Bugün de çıkıyor ki; ‘AK Parti İSKİ’yi batırmak istiyoruz.’ İSKİ’yi asmak isteyen algılama.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK