Ukrayna Türkiye’ye bilerek mi mayınları bıraktı? Cihat Yaycı’dan dehşete düşüren uyarı: Ukrayna...

Ukrayna Türkiye’ye bilerek mi mayınları bıraktı? Cihat Yaycı’dan dehşete düşüren uyarı: Ukrayna savaş suçu işledi

43
0
PAYLAŞ

İstanbul Boğazı Ukrayna’nın önleyemeyeceğiyle karşı karşıya. Uzmanlar bu mayınların rasgele düşünüldüğüne dair şüphelere dikkat çekiyor. Cihat Yaycı, “Ukrayna’nın denize girmeyinlar bir savaş suçudur. Bu endişelere mahal vermeyecek şekilde, İstanbul’da deniz durabilir!”

abone ol

Deniz Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı Boğazı’na kadar gelen mayınlarla ilgili yaşanan olaylara dikkat edilmesi gereken şeyler sorum imkansızlığı söyledi. “Ukrayna’nın denizde savaşmayınlar bir savaş suçudur. Bu nedenle, İstanbul’da deniz durabilir” dedi.

Cihat Yaycı şunları söyledi:
420 mayının Karadeniz’de serseri mayın şeklinde dolaştığı söylenir. Ukrayna tarafından hiçbir sivilin dikkate alınmayın. Mayısınlar oluşumundan sonra koptu deyip üzerinden atmaya çalışan bir devlet var. Başından beri söylüyoruz, uçağa bomba koyma gibi bir eğitim. Uçağa bombası ihbarı nasıl geç vardır, geçilmezse da olmaz. Deniz’i kullanmaktan kaçınır.

-30 kilogramlık bir mayın.Gemiye çarpmayla patlıyor. Bunları yapılandırma derecesinde iyileştirme. Bu mayınların doğal gaz, benzin ya da LNG yüklü gemilere ya da şehirler vapuruna temas etmesi İstanbul için çok büyük bir felaket olur 420 başıboştan bahsediliyor. Karadeniz bir mayın tarlasına dönmüştür. Bir de 120 kilogramlıklar var olan yüklenmeyle gelme hızı daha düşük. Hava kararınca ne olacak? Trafik nasıl işleyecek? Independenta gibi bir felaket yaratabileceğini unutmayalım. İstanbul’da zelzele oluyormuş gibi günlerce yanmıştı. Sismik araştırma ve gemilerimiz, her türlü donanıma sahip olabilecekleri şekilde tasarlanabilir.

-Önceki bu makineyle döşeyen Ukrayna’nın sorunlarının yargılanması ve bu hazırlıklar hakkında ayrıntılı ve Uluslararası Ceza’yla ilgili suç duyurusunda bulunulmaması için eklemeliyim.

Abdullah Ağar: Montrö manipüle edilebilir
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar da mayınlarla yapılacak: Birileri bu mayını serbest mi bırakılmış? NATO’da denizle ilgili planlamayı oluşturmak için kullanılacak. dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK