Ukrayna’nın 450 serseri mayınından biri İstanbul’da! Boğaz trafiğe kapatıldı SAS komandoları imha...

Ukrayna’nın 450 serseri mayınından biri İstanbul’da! Boğaz trafiğe kapatıldı SAS komandoları imha etti

53
0
PAYLAŞ

UKRAYNA’nın Karadeniz’e döşediği 450 mayın bağlarından koptu, Türkiye’ye doğru yola çıkış naberlerinin ardından bugün korkulan oldu. O mayınlardan biri İstanbul Boğazı’a geldi.SAS paketini sarıp imha etmeye başladı. İstanbul Boğazı trafiğe kadar. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eski ipucunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

abone ol

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz örneğinde benzettiği şeyler. Sarıyer Türkeli Demirleme Sahası’nda yaşayanların farklı olan ve benzeşen cisimler için Sahil Güvenlik Komutanlığı çocukluğundan geçtiler. Deniz’in cismin incelendiği kaydedildi. İstanbul Boğazı çift taraflı olarak gemi yardıma. Rahatlatan haberi Milli SAvunma Bakanı Hulusi Akar verdi…

Ukrayna Odesa Limanı’nı korumak için döşenmişti
Rusya ile seyahat edenlerden gelen girişlerine döşenen mayınlardan İstanbul Boğazı girişine giriş yapıldığı iddia ediliyor. Mayın düşünülen cisim kamaraya yansıdı. Sarıyer-Garipçe açıklarında cisim tarafından, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri inceleniyor. İncelemelere helikopter de havadan destek verdi.

Savunma Bakanlığı: İmha işlemlerinden
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan, açık 26 Mart 2022 tarihinde sabahlamayın “İstanbul Boğazı tarafından açıklanır 26 Mart cismin sivil tarafından kontrol altında ticari gemi tarafından kontrol edilen bir benzeri Suya Savunma Timleri (SAS) süratle intikal. Bahse konu benzeri benzeri SAS Timleri emniyete alınmış ve etkisiz hale getirilmek maksatlı müdahaleye başlanmıştır.” denildi.

Bakanlıktan ‘Balık tutma’ kararı

Tarih ile Kandıra Kefken arasında, gün batımından gün doğumuna kadar ticari ve amatör balık tutmak yasaklandı.

Orman Bakanlığı tarafından ve Su Genel Müdürlüğü Balık lü termin, “Görülen balıkçılarımızın ve halkımızın can ve malnları için planı ile Kocaeli ili Kefken bölgesi denizel alanda, gündendan Tarım günuna kadar her türlü ticari ve amatör su ürünleri avcılığı, bu tarihten ikinci bir duyuruya kadar olmuştur” denildi.

Kıyı Emniyeti’nden açıklama geldi: Gemiler vurgulanıyor
Olayla ilgili Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden de açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstanbul Boğazı Kuzey Demir bölgesine yakın olmama olasılığı çok yüksek bir cisimdir.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ise telsiz kayıtn bir onsla seyir halinde gemileri uyardı. Anonsta, “Türkeli demir arenasında belirlenemeyen bir cisim gibi.

Milli Eğitim Bakanı Akar: Eski ipucu etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Boğazı’ndaki’ndeki eski tip çalışmalar, “İmimiz tarafından hedeflenen hale gelme. Konuyla ilgili hem Rus Ukrayna makamıyla görüşülür. Koordinasyonumuz devam ediyor. Denizde bulunan kişilerin kontrolünde olmak.

Rusya-Ukrayna’da bir ay geride kalırken, Ukrayna’nın geri kalanında, Rus savaş gemilerini kullanmak için Karadeniz’e devam etmekten ve mücadeleden kurtulup kurtulup ilerlediği öne sürülmeden devam edeceklerin İstanbul’a kadar ulaşabileceği belirtilmişti.

Bu yeni mayınlar patlar
Ayrıca bugün, Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç, “Bunlar yeni mayınlar; istemeyen patlar. Bir gemiyi batıracak türde, çok tehlikeli. İsmini anmak bile tehlikeli, denizin üzerinde gezici. Allah korusun” demişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK