Ünlü sosyolog Nilüfer Narlı’yı telefonla 500 bin lira dolandırdılar! 6 yıl hapis...

Ünlü sosyolog Nilüfer Narlı’yı telefonla 500 bin lira dolandırdılar! 6 yıl hapis 1 milyon 250 bin lira para cezası

244
0
PAYLAŞ

Telefon dolandırıcılarından kurbanı olan ünlü sosyolog Prof. Dr. Nilüfer Narlı davasında karar çıktı. Ayşe Nilüfer Narlı’yı “Bilgileriniz örgütünün eline geçti” diyerek 500 bin lira dolandıran sanıkları, 7,5 yıl hapse ve 1 milyon 250 bin lira para çarpışmasına çarptırıldı.

abone ol

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü olan Prof.Dr. Dr. Narlı, “İlgilendiğiniz kişilerle savaşan Sakar’a yaklaşık 500 bin lira ve yüklü miktarda ziynet eşyasını kaptırdı.

Olayın ağır ağır mahkemelanan davada hakkında İstanbul’da yargılanan davada 17 Sa kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hiçbir şeyden haberim yoktu, arkadaşım…
Sabah gazetesinin haberine göre şüpheli Mustafa Sakar, geleceğinden 4 Şubat’ta arkadaşı arayan. ‘Birden gelecek’ta gelecek’ dedi. Bu olayla bir alakam yok” diye konuştu.

‘Tuzağa düşürüldüm’
Ayşe Nilüfer Narlı, “Öyle bilgiler sundular ki yapacaklarım sarsıldı, tuzağa düşürüldüm. ‘Parolaları Kriminal’e yürütülecek’ anlatıldı. 2 Şubat’ta evden kurtarıldı. Hava yağmurluydu. Siyah giyinmiş. ‘Pınar’ dedim.

Duruşmada şüphecilerini ortaya çıkardı…
Duruşmada şüpheli Mustafa Sakar maskelerini ortaya çıkardı ve ikili mücadelede yüzleşti. Nilüfer Narlı’dan teslim edilebilir kişi Mustafa Sakar olduğunu söyledi.

6 yıl hapis cezası, 1 milyon 250 bin lira para cezası
Mahkeme, Mustafa Sakar’a ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 6 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, suçta artırım ve dolandırıcı Mustafa Sakar, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dolandırıcıya ayrıca 1 milyon 250 bin lira adli para cezası da verildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK