Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok sayıda müşteri şikayetçi

Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok sayıda müşteri şikayetçi

69
0
PAYLAŞ

Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok fazla müşteri şikayet ediyor

Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok fazla müşteri şikayet ediyor

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni teknolojilerle donatılan iPad Mini tablet modelinde ekran sorunu yaşandı.

Yeni iPad Mini'de ekran krizi: Çok fazla müşteri şikayet ediyor

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye’de lansmanını yaptığı ve yaklaşık 5.800 TL’ye sattığı yeni iPad Mini tablet bilgisayar, şirkette krize neden oldu.

ABD medyasında yer alan haberde, geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan ve önceki modellere göre daha gelişmiş bir altyapıya sahip olan iPad Mini’nin ekranında “jöle kayması” hatası olduğu bildirildi. Ekranın bir tarafının diğerine göre daha hızlı tepki verdiği tespit edildi ve bu durum özellikle cihaz dik konumda tutulduğunda portre modunda yoğun bir şekilde yaşanıyor.

Apple CEO’su Tim Cook geçen hafta yeni iPad Mini’yi sundu.

Bu konuda iPad’i yatay olarak kullanmanın bir sakıncası olmadığı söylenirken, internette haberleri okumak veya sosyal medyada ekranı aşağı kaydırmak isteyenlerin büyük zorluk çekeceği söylendi. Yetkililer konuyla ilgili yorum yapmasa da yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun mu olduğu konusunda açıklama yapmıyor.

Apple güncellenen yazılım, Instagram'da sorun çıktı İlgini çekebilir Apple güncellenen yazılım, Instagram’da sorun çıktı Avrupa Birliği'nden Apple'a kötü haber: Tek tip şarj cihazı için hazırlıklar başladı İlgini çekebilir Avrupa Birliği’nden Apple’a kötü haber: Tek tip şarj cihazı için hazırlıklar başladı iPhone 13 Türkiye satış fiyatı ne kadar?  Apple yeni cihazlarını tanıttı: İşte özellikler... İlgini çekebilir iPhone 13 Türkiye satış fiyatı ne kadar? Apple yeni cihazlarını tanıttı: İşte özellikler…

Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok fazla müşteri şikayet ediyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK